Проєкти 2024

РОЗРОБНИКИ: доц. Дрешпак О.С., доц. Дрешпак Н.С., доц. Березняк О.О., н.с. Чечель П.О., н.с. Березняк О.О., н.с. Шутов В.Ю.

СУТНІСТЬ ПРОЄКТУ

Обсяг проєктування технологічного процесу збагачення графіту включає результати поточних випробувальних робіт процесу аналогічних підприємств для отримання актуальних даних процесу, необхідних для вибору та підтвердження продуктивності обладнання та продуктивності технологічної схеми з метою вилучення графіту, визначення сортності концентратів та розміру лусок графіту.

 

ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Тести будуть виконуватись після хімічних та петрографічних випробувань сировини (виконується на базі Центру переробки та збагачення мінеральної та техногенної сировини НТУ "ДП"). Схема процесу, представлена нижче, базується на результатах лабораторних випробувань.

Технологічна схема процесу включатиме:

• щокове дроблення;

• дроблення у відцентровій дробарці VSI;

• млин SAG; • мокре примусове просіювання;

• мокре примусове самовідтирання;

• подвійну класифікацію в гідроциклонах різного діаметру;

• основну пінну флотацію у флотомашині типу Jameson Cell;

• перечисну пінну флотацію у флотомашині типу Jameson Cell;

• шліфування чорнового концентрату в барабанному млині (кульовий млин модернізований і з використанням керамічних цильпебсів);

• очищення концентрату хімічними методами (обробка сірчаною кислотою);

• зневоднення концентрату;

• сушіння та упаковка. Результатом випробувань стане розрахунок технологічної (апаратної) та водно-шламової схеми збагачення графітовмісної сировини з додатковим вилученням побічних продуктів (пісок, глина, тощо).

 

КІНЦЕВА ПРОДУКЦІЯ

Під час розробки технологічного процесу проектується робоча технологічна схема (розроблена для продуктивності кульового млина від 10 т/год), що означає швидкість виробництва графітового концентрату в обсязі 80 000 т/год, у той же час підтримуючи вилучення вище 90% і отримання кінцевого сорту графітового концентрату з вмістом вище 90%.

 

Докладніше про цей проект

РОЗРОБНИКИ: С.Є. Барташевський, А.С. Коверя, А.О. Овчаренко, Н.О. Передерій, Т.М. Булана, С.С. Барташевський

СУТНІСТЬ ПРОЄКТУ

Розробка системи паливні таблетки на основі реакцій неагресивних компонентів ˗ компактний водневий генератор з можливістю варіювання продуктивності відповідно до потреб та режимів обладнання – водневий пальник для теплозабезпечення або паливний елемент для електрозабезпечення.

 

ПРАКТИЧНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Розробка системи: «Паливні таблетки з інертних матеріалів – Генератор водню – Водневий пальник» дасть змогу забезпечити живлення електрообладнання в польових умовах без нанесення шкоди навколишньому середовищу.

Технологія отримання водню з хімічно нейтральних матеріалів безпосередньо на транспортних засобах підвищить безпеку їх експлуатації. Використання водневих пальників забезпечить опалення та приготування їжі в закритих приміщеннях і польових укриттях без загрози виявлення особового складу, уникнення димових та теплових демаскуючих факторів.

Технологія «ресайклінг» - відновлення компонентів хімічної реакції, яку також можна застосовувати для використання надлишку електроенергії із відновлювальних джерел.

 

ПЕРЕВАГИ ВІД ВПРОВАДЖЕННЯ РОЗРОБКИ

Впровадження комплексу дозволить забезпечити ефективне та безпечне забезпечення теплом та електроенергією як споживачів у польових умовах, так і електричних транспортних засобів.

Докладніше про цей проект

РОЗРОБНИКИ: доц. Дрешпак О.С., доц. Дрешпак Н.С., дооц. Березняк О.О., н.с. Чечель П.О., н.с. Березняк О.О.

СУТНІСТЬ ПРОЄКТУ

Технологія полягає в бережному вилученні бурштину крупністю +5 мм, збагаченні супутнього видобутого піску до кондиційних вимог EN (ASTM) та примусовому пришвидшеному осіданні глинистих часток використаної води, що дозволить зменшити обсяги споживання технічної води та зменшити обсяги будівельних робіт з облаштування шламонакопичувача. Завдяки високій продуктивності (до 200 т/год по твердому) та зменшеному оборотному циклі води швидкість обробки бурштиноносної ділянки зросте в кілька разів.

 

ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ

Використання модулю глибокого збагачення в якості «green recycling» з метою прискореного осідання твердих часток з оборотної води, що продукує малий цикл її обертання і зменшення обсягів використання карʼєрного транспорту для переміщення штучного шламонакопичувача, а також вилучення збагаченого піску в якості окремого супутнього продукту

 

КІНЦЕВА ПРОДУКЦІЯ

Бурштин крупністю +5 мм з вилученням до 95%, збагачений пісок крупністю -5+0,08 мм, технологічна вода прискореного обертання за рахунок використання пептизаторів (актуально в літній період роботи або на ділянках зі зменшеним водопритоком). Технологія грунтується на адгезійно-хімічних процесах взаємодії зерен кварцу та глинистих часток, за допомогою авторської установки.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ІНВЕСТОРА

Вартість напівмобільного модулю глибокого збагачення Amberking – 180,0-200,0 тис.євро. Термін виконання проектних робіт – 2 міс. Термін виготовлення – 4 міс. Термін окупності – 8 - 10 міс.

 

Докладніше про цей проект