Автори: Вівчаренко О.В., В’ялий К.І., Гречушкін В.В., Демченко А.П., Ковалевська І.А., КопиловО.П., КузьменкоО.М., МартовицькийА.В., ЧерватюкВ.Г., ЧередніченкоЮ.Я.
Вирішено одну з головних науково-технічних проблем енергетичної безпеки України - радикальне підвищення ефективності видобутку вугілля з тонких та надтонких пластів, що складають понад 80 % геологічних запасів України.Дослідження дозволили оптимізувати операційне управління технологією видобувних робіт за рахунок отримання нових закономірностей динаміки гірського тиску в складних сполученнях кріплень очисних і підготовчих виробок у нестійкому шаруватому масиві.
Показники ефективності праці та зростання заробітної платні від впровадження комплексної технології розробки родовищ вугілля відповідають світовому рівню та перевищують вітчизняні до 5 разів при скороченні обсягу гірничих виробок у 2,7 рази.
Запропоновані новітні інноваційні технології видобутку вугілля готові для їх всеосяжного впровадження у вугільну галузь та впровадженні на підприємствах компанії ДТЕК, що забезпечує понад 40 % енергетичного вугілля від загальнодержавного обсягу видобутку, поєднуючи інтереси держави, суспільства і бізнесу. Загальний економічний ефект від використання розробок авторів перевищує 3 млрд. грн.