Проєкти 2023

РОЗРОБНИКИ: доц. Дрешпак О.С., доц. Дрешпак Н.С., доц. Березняк О.О., н.с. Чечель П.О., н.с. Березняк О.О.

СУТНІСТЬ ПРОЄКТУ

Технологія та полягає в комплексній переробці будівельних матеріалів, що утворюються в якості браку при виробництві залізо-бетонних конструкцій, та отриманні сучасних вторинних продуктів (металу, щебеню та піску), які можуть бути використані повторно як у виробництві, так і реалізовані надалі в якості кондиційного продукту іншими будівельними компаніями.

КІНЦЕВА ПРОДУКЦІЯ

Різні рівні вмісту забруднень і варіативність вхідних матеріалів вимагають індивідуального підходу до кожного заводу з переробки будівельних відходів.
• Перероблений пісок 0,1-2 мм та 2-4 мм;
• Перероблений щебінь 4-8 мм, 8-11 мм та
10-20 мм;
• Вилучені металеві компоненти;
• Вилучені легкі компоненти (пластик,
дерево, папір).

ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ

Процес переробки відходів вилучає нецільові компоненти з корисних продуктів (піску та заповнювачів), які можна повторно застосовувати. Ці некондиційні матеріали включають глину, метал, гуму, пластмасу, органіку, папір, полістирол.

Докладніше про цей проект

РОЗРОБНИКИ: к.т.н., доц. Бородай В.А., ст. викл. Боровик Р.О, к.пед.н., доц. Нестерова О.Ю., доц. Яланський О.А.

 

СУТНІСТЬ ПРОЄКТУ

Удосконалення способу керування асинхронної машини, в якому введенням нових технологічних операцій та параметрів досягається можливість раціонального керування споживанням енергоресурсу протягом терміну сталого режиму незалежно від фактичного навантаження, комплексного підходу до ощадності на усіх ланках електромеханічної системи і зменшення динамічних зусиль у перехідних режимах.

 

РЕЗУЛЬТАТИ ПОПЕРЕДНІХ ДОСЛІДЖЕНЬ

Визначено параметри нелінійного регулятора плавного керування, який дозволяє при зміні параметра живлення досягати значного зменшення споживної потужності. На прикладі серійного двигуна визначено параметри системи локальної компенсації реактивної потужності й обґрунтовано межу перемикання релейного регулювання. До в е д е н а можл и в і с т ь з а н е з н ач н о го удосконалення релейного регулювання отримати двозонну систему ступеневого керування а синхронним приводом, я ка з абе зпечує максимальну енергоефективність на усіх ланках електромеханічної системи. Побудовано та відпрацьовано апаратне рішення інтегральної системи підвищення ефективністі, яке реалізує комплексний підхід до вирішення поставленого завдання. Надано кількісні рекомендації щодо побудови інтегральної системи керування.

  

ПЕРЕВАГИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ

Простота і надійність, невибагливість та достатня споживна якість. За результатами експериментальних досліджень потенційна можливість щодо енергозбереження становить до 40 % активної та 51 % реактивної потужності.

 

ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

патенти України: №124598, №151636

Докладніше про цей проект

РОЗРОБНИКИ: доц. Дрешпак О.С., доц. Дрешпак Н.С., доц. Березняк О.О., н.с. Чечель П.О., н.с. Березняк О.О., н.с. Шутов В.Ю.

СУТНІСТЬ ПРОЄКТУ

Технологія полягає в збагаченні супутнього видобутого піску до кондиційних вимог EN (ASTM) та примусовому пришвидшеному осіданні глинистих часток використаної води, що дозволить зменшити обʼєми споживання технічної води та скоротити обсяги будівельних робіт з облаштування шламонакопичувача.

КІНЦЕВА ПРОДУКЦІЯ

Фракція сировини 5-10 мм, 2-5 мм, 0,63-2 мм, 0,06-0,63 мм та 0-0,06 мм. Технологічна вода прискореного обертання за рахунок використання пептизаторів (актуально в літній період роботи або на ділянках зі зменшеним водопритоком). Технологія грунтується на гравітаційних процесах взаємодії зерен кварцу та глинистих часток за допомогою авторської установки.

ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ

Покращена система змочування вхідної сировини дозволяє відділяти глинисті частки вже на початковій стадії збагачення. Вилучення збагаченого піску відбувається у розвантаженні високочастотного грохота (це зменшує втрати піску із-за системи промивання під тиском).

Докладніше про цей проект