РОЗРОБНИКИ: проф. Випанасенко С.І., проф. Соболєв В.В., проф. Шкрабець Ф.П. (НТУ «ДП») Вареник Є.А., Омельченко А.Н., Савицький В.М., Чернов І.Я. (УкрНДІВЕ), Дзюбан В.С. (ЗАТ «Донецьксталь - металургійний завод»)
 
СУТНІСТЬ ПРОЄКТУ: Вирішено широке коло питань безпеки персоналу та забезпечення високої надійності роботи гірничого електрообладнання та систем підземного електропостачання при застосуванні високих рівнів напруги живлення (660, 1140, 6000 В). Запропоноване обладнання вдосконалює роботу як силового електрообладнання, так і функціонування систем управління та захисту.
 
Створення та впровадження комплексу обладнання для управління та захисту технологічних систем гірничих виробництвСтворення та впровадження комплексу обладнання для управління та захисту технологічних систем гірничих виробництв
 
СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ: Підприємства гірничодобувної, хімічної, нафтової, газової та інших галузей промисловості, які мають вибухонебезпечну атмосферу.
 
ЕКОНОМІЧНИЙ ЕФЕКТ: Економічний ефект від впровадження у виробництво даних розробок за 5 років становить понад 250 млн грн. Орієнтовні ціни - на пускачі, автоматичні вимикачі, джерела живлення від 20 до 30 тис.; пристрої плавного пуску від 120 до 180 тис. грн; станції керування від 200 тис. грн.
 
Докладніше про цей проект