Національний гірничий університет більше 20 років працює у сфері енергозбереження та енергоефективності. Завдяки досвіду, наявним розробкам та високій кваліфікації фахівців НГУ застосовує комплексний підхід до вирішення проблем енергозбереження як побутових, так і промислових споживачів.

Перший крок до енергозбереження – енергетичний аудит об’єкту. 

На основі експертного висновку пропонуються рішення щодо зменшення використання енергії або диверсифікації джерел енергії. Головна мета енергетичного аудиту – це необхідні заходи для зменшення плати за споживання енергоресурсів.

Строк та вартість енергетичного аудиту та розробки рекомендацій щодо підвищення енергоефективності залежить від кількості споживачів енергії на об’єкті.

Наступні кроки обумовлені:

  • обранням раціонального типу енергоносія та його джерело (у тому числі із застосуванням таких альтернативних та поновлювальних джерел енергії, як теплові насоси, пелетні котли, сонячні колектори, тощо);
  • рекомендаціями, яке обладнання доцільно замінити на менш енергоємне;
  • пропозиціями щодо системи керування споживачами, що зменшують використання енергії;
  • визначенням оптимальних режимів роботи обладнання, що забезпечують найменше енергоспоживання на одиницю корисної роботи;
  • обґрунтуванням доцільності системи моніторингу енерговикористання;
  • визначенням, які конструктивні елементи вимагають заміни або реконструкції для енергозбереження у будівлі;
  • пропозиціями варіантів виробників, типів матеріалів та обладнання для встановлення.

Після вибору замовником заходів з енергозбереження розробляється проектно-кошторисна документація для впровадження, виконується шеф-монтаж та сервісне обслуговування встановленого обладнання.

Попередні дослідження та впровадження розроблених заходів на промислових підприємствах показали, що зменшення вартості споживаних енергоресурсів досягає 30 – 60 %.

На розширеному засіданні виїзної координаційної ради з питань розвитку підприємництва «Енергоефективні технології» відбулася дискусія між представниками НГУ (Юлія Хацкевич, Тетяна Чумаченко), представником компанії «Кітотерм», радником міського голови Володимиром Адамовичем Мелещиком і директором Дніпропетровського регіонального центру з інвестицій та розвитку Алімом Вікторовичем Молоданом. Скорочену версію цієї дискусії ви можете прочитати нижче

 

Юля Хацкевич

Перш ніж почати роботу з оптимізації використання всіх видів енергії, необхідно зрозуміти, чи можна це зробити, яким чином та наскільки можна скоротити споживання. Ці технічні питання вирішуються з допомогою енергетичного аудиту. Ефективність його безсумнівна, допоможе уникнути типових помилок стереотипного мислення.

Мелещик Володимир Адамович

В нашій зоні не ефективно використовувати такі альтернативні джерела, як сонячна або вітрова енергія в силу кліматичних умов.

Представник компанії «Кітотерм»

Можна перейти на електрику, як джерело теплової енергії. Багато хто починають встановлювати спеціальне обладнання.

Тетяна Чумаченко

Є фірми, які виробляють таке обладнання. Але це досить дорогий джерело. І потім, спробуй відмовитися від центрального опалення і перейти на своє. Мало не здасться.

Юля Хацкевич

Навіть якщо держава прийме програму переходу на електрику, тоді потрібно будувати нові атомні станції, інакше труба, вірніше вилетимо в трубу за витратами.

Представник клубу підприємців Дніпропетровська

А вугілля або мазут?

Тетяна Чумаченко

Це все одно, що повертатися в минуле століття. І так екологія - покращувати і покращувати.

Представник клубу підприємців Дніпропетровська

Є ще сільськогосподарські відходи.

Молодан Алім Вікторович

Уявляєш тюки сіна в місті? А де зберігати? Пелети йдуть в єврозону, який сенс продавати їх на Україні, якщо на ринку за них платять більше. Та й топки у нас такі, що заощадити важко, це не те, що у них там, на заході.

Мелещик Володимир Адамович

Сьогодні містом розглядається питання теплопостачання за рахунок спалювання сміття. Планується будівництво заводу.

Юля Хацкевич

Краще все-таки в кожному конкретному випадку підійти індивідуально. Те, що добре для сільської місцевості, не завжди працює в умовах міста. І потім, найбільш енергоємним в Україні є виробничий сектор, а не населення. Використання тільки автоматичних систем управління пром.оборудования дає економію електрики до 20-30%. Поставте тепловий насос на багатоквартирний будинок, заощадите 30% споживання газу. 

 

Ви можете висловити своє бачення вирішення проблем енергетичної ефективності та енергозбереження в коментарях до цієї статті!


Інші статті