Рекомендуємо звернути Вашу увагу на найбільш актуальну на сьогоднішній день проблему для промислових підприємств - підвищення енергоефективності роботи виробничого устаткування. Один з методів вирішення даної проблеми - зниження його енергоспоживання.

 

Авторами Національного гірничого університету пропонується кілька проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності підприємств шляхом зниження споживання енергії виробничим обладнанням. Розроблена методика проведення енергетичного аудиту дозволить визначити необхідність використання енергозберігаючих технологій. Детальна інформація про проекти наведені на нашій інноваційній платформі, відкритою для технічного спілкування і рішення цільових завдань.

1. Інноваційна технологія зміцнення конструкційних сталей з використанням енергії високої щільності.

2. Система автоматичного регулювання комутації потужних електричних машин постійного струму (САР комутації).

3. Енергозберігаючі технології з використанням автоматизованої системи управління (АСУ)

4. Ліфтові установки нового покоління.

5. Система теплопостачання з тепловими насосами.

Національний гірничий університет прийняв активну участь у роботі Міжрегіонального енергетичного форуму «На шляху до енергетичної безпеки», який відбувся 10 жовтня цього року. Форум був організоване Дніпропетровською обласною радою спільно з Німецьким товариством міжнародного співтовариства для представників урядових структур регіональних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, організацій житлово-комунального будівничого комплексу, енергетики та бізнесу. Серед головних виступаючих: Євген Удод, голови Дніпропетровської обласної ради; Д-р Детлеф  Вольтер,  генеральний консул Федеративної Республіки Німеччини у Донецьку; Кристіана Хагенедер, директор проекту GIZ „Енергоефективність в муніципалітетах”; Ханс-Ульрих Хартвиг ‒ уповноважений представник Міністерства фінансів федеральної землі Гессен
 
Виступ Юлії Хацкевич, директору Центру енергозбереження і менеджменту, викликав жахливе обговорення питань застосування інструментів та практики енергоефективності для житлового комплексу. Досвід університету, дає можливість не тільки експертних оцінок щодо шляхів  енергозбереження, а й застосуванні комплексного підходу до вирішення проблем енергозбереження як побутових, так і промислових споживачів. «НГУ відкритий до співробітництва і має змогу запропонувати конкретні розробки для ощадливого використання енергії на основі енергоаудиту» - заявила Юлія.
 

Крім того, Національний гірничий університет розпочав роботу з популяризації енергозбереження в рамках літньої школи для студентів і школярів «Енергосінема», яка працює протягом місяця. Проводимі лекції, майстер- класи та тренінги з енергоефективності, пов'язані з. практикою написання сценаріїв та виробництва відеороликів для популяризації ідеї енергоефективності та енергозбереження, спрямовані на розвиток креативного мислення і командного духу. Заняття проводять представники промислових підприємств, кращі викладачі Національного гірничого університету, магістри вузів міста.

 


Інші статті