РОЗРОБНИКИ: Голінько В.І. Чеберячко, С. І., Чеберячко Ю. І., Дерюгін О. В., Славінський Д.В., Радчук Д.І., Клімов Д.Г.

 

СУТНІСТЬ ПРОЄКТУ

Розробка конструкції фільтрувального респіратора з примусовою подачею повітря та з можливістю автоматичного регулювання об'єму повітряного потоку у відповідності до характеру фізичного навантаження користувача на протязі усього терміну роботи з підтриманням належного рівня захисних властивостей пристрою.

 

ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ

Респіратори розробленої конструкції можуть бути застосовані у медичних установах, багатопрофільних хімічних, коксохімічних та інших підприємствах, а також у підрозділах Міноборони та ДСНС України для захисту службовців і цивільного населення при надзвичайних ситуаціях, які супроводжуються виділенням токсичних речовин.

 

ПРАКТИЧНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Отримані зразки кінцевої продукції, виготовлене устаткування, стандартизована конструкторська документація, методичні матеріали із супроводження роботи та режимні документи його експлуатації. У процесі реалізації проєкту буде розроблено та виготовлено макет фільтрувального респіратору з примусовою подачею повітря. Така продукція користується попитом не лише у нашій державі, але і за кордоном. Впровадження запропонованої конструкції на підприємствах із виготовлення кінцевої продукції викликає інтерес у закордонних партнерів. Нині не має обґрунтованого комплексного підходу щодо забезпечення населення фільтрувальними респіраторами, поводження з ними та їх утилізації під час поширення інфекційних хвороб, які розповсюджуються повітряно-крапельним шляхом.

 

ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Патент України № 147372 «Фільтрувальний дихальний апарат з примусовою подачею повітря», дата публікації 05.05.2021.

 

ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ

Нове покоління фільтрів, а також універсальні засоби індивідуального захисту, конкурентоспроможні не лише на внутрішньому ринку, а й на зовнішніх ринках завдяки кращим, ніж у зарубіжних аналогів, технічним, ергономічним і санітарно-гігієнічним характеристикам, а також нижчій у 1,4 – 2,5 рази собівартості. Економічний ефект від застосування індивідуальних засобів захисту очікується отримати за рахунок зменшення витрат на оплату лікарняних, пов'язаних із втратою працездатності, можливих судових та страхових виплат. Не менш важливим фактором є запобігання зменшенню продуктивності праці робітників, які не мають належного захисту, за рахунок погіршення самопочуття та незапланованих вимушених перерв.

 

ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ

Запропонована конструкція фільтрувального респіратора успішно знайшла щастосування на підприємстві НВП «Стандарт».

 

Докладніше про цей проект