Розробники: доц. Шустов О.О., проф. Пілов П.І., с.н.с. Бєлов О.П, с.н.с. Шутов В.Ю.

СУТНІСТЬ ПРОЄКТА:

Розроблено технологію виготовлення висококалорійного твердого палива з покращеними показниками якості шляхом підвищення енергетичних характеристик бурого вугілля. У зв'язку з недостатнім видобутком вугілля газової групи для забезпечення покриття дефіциту енергетичного балансу України у минулому та зниженням у майбутньому, непридатністю характеристик рядового бурого вугілля для використання на існуючих ТЕС та ТЕЦ, створена технологія збагачення низькоякісного бурого вугілля. Дана технологія дозволить отримати з бурого вугілля та вуглистих глин паливо, придатне за своїми показниками до використання на вітчизняних енергетичних підприємствах без проведення їх реконструкції.

ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ:

Гірничодобувна та переробна галузі промисловості. Зокрема, підприємства: ПАТ «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО», ТОВ «ДТЕК СХІДЕНЕРГО», ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО» та ін.; теплоелектростанції України, комунальні підприємства та побутові споживачі.

ЕКОНОМІЧНІ ОБГРУНТУВАННЯ:

Операційні витрати з урахуванням вартості сировини на отримання збагаченого бурого вугілля – приблизно 1500 – 2000 грн/т, що робить його ціну конкурентною у порівнянні з кам'яним вугіллям. Потенційно, при одночасній експлуатації найпотужніших гірничих буровугільних підприємств, Україна може щорічно видобувати не менше 15 млн т бурого вугілля, а з урахуванням вуглистих глин значно більше 20 млн т/рік. У розрахунку на тону умовного палива видобуток може складати понад 4,7 млн т у. п., що дозволить скоротити прогнозований дефіцит у газовій групі вугілля.

Докладніше про цей проект